News & Press // CreArt News

ATRANKA Į CreArt PARODĄ EUROPOJE

Blog Single

CreArt – tai tarptautinis kultūrinio bendradarbiavimo projektas tarp 12 vidutinio dydžio Europos miestų, gavęs ES paramą ir truksiantis iki 2021 m. CreArt tikslas – skatinti kūrybiškumą, meno mainus, suteikti menininkams galimybę pristatyti savo kūrybą Europos mastu (daugiau informacijos apie CreArt www.creart-eu.org).

Viena svarbiausių CreArt veiklų – CreArt paroda Europoje (European CreArt Exhibition), kurios metu miestus – partnerius atstovaujančių menininkų darbai keliaus po Europos miestus. Per penkerius projekto įgyvendinimo metus bus surengta 15 bendrų parodų Europoje, kuriose apie 150 menininkų iš 12-os miestų pristatys savo kūrinius reprezentacinėse parodinėse erdvėse.

2018 m. CreArt paroda vyks Valladolid (Ispanija), Liverpool (Dižioji Britanija), Lublin (Lenkija).

Atrankoje dalyvauti kviečiame vizualiųjų menų kūrėjus profesionalus, savo darbuose galinčius pateikti ryškią, individualią, novatorišką savitų mūsų šalies meninių tradicijų interpretaciją. 

2018m. parodos, pavadinimu „Six Memos“ kuratorę Branka Bencic (Kroatija) įkvėpė italų rašytojo Italo Calvino paskaitos apie literatūros vertybes, pirmąkart išleistos 1988 m. esė knygoje pavadinimu „Šeši pasiūlymai ateinančiam tūkstantmečiui“ ( „Six Memos for the Next Millennium“)

Penki esė pavadinimai - Lengvumas, Greitis, Tikslumas, Matomumas, Daugybiškumas (šeštoji – Nuoseklumas taip ir liko neparašyta dėl autoriaus mirties) yra konceptualios trajektorijos, siekiant suprasti besitęsiančias pasaulio transformacijas ne tik per literatūrą ir kalbą, bet ir atspindindėti meno, visuomenės ir kultūros idėjas. Praėjus 30 metų po šių idėjų paskelbimo ir patikrinimo realybėje, mes galime apmąstyti I.Calvino palikimą naujai, kaip galimą ateities projekciją, ir pažvelgti į bendrą žmonijos ir civilizacijos paveldą, vaizduotę.

Paraiškas svarstys CreArt parodos Europoje kuratorių komitetas, kuris į 2018 m. parodą Europoje atrinks 3-5 menininkus iš Lietuvos.

Informacija apie CreArt parodos Europoje autorius bei jų kūrinius bus katalogizuota ir platinama visuose 12-oje miestų – partnerių.

Parodoje dalyvaujantys menininkai privalės:

- pateikti (deponuoti) CreArt parodai 1-4 kūrinius vienerių metų laikotarpiui;

- palikti Kauno miestui vieną darbą iš atrinktųjų į Europos CreArt parodą;

Visas dalyvavimo Europos CreArt parodoje technines išlaidas (pakavimas, transportavimas, draudimas, viešinimas/ reklama etc.) apmoka projekto organizatoriai. Atrinkti menininkai vyks į parodų atidarymus (visas kelionės, nakvynės, maitinimo išlaidas apmoka organizatoriai) – 1 menininkas dalyvaus 1-ame atidaryme užsienyje.  Kiekvienas dalyvaujantis menininkas gaus 500 EUR (su mokesčiais) dalyvio premiją.

Menininkus, norinčius dalyvauti atrankoje, prašome atsiųsti prašymą dalyvauti su kontaktine informacija anglų kalba (laisva forma), 6 savo darbų nuotraukas (mažiausiai 300 dpi), kūrybinę biografiją ar kitus aprašymus anglų kalba (jei tokie yra) adresu kaunascreart@gmail.com

Paraiškas prašome siųsti iki 2017 m. spalio 31 d.

 

Share this article:

Return to CreArt News